رفع مشکل اضافه شدن کارت بانکی

بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک از آن مواردی است که هر روزه افراد جدیدی با آن اشنا می شوند و از مزایای آن آگاه می‌شوند. اما هنگام استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک مانند هر کار دیگری ممکن است کاربر خطاهایی را انجام دهد. در همین راستا بانک انصار راهنمایی را برای خطاهای متداول بانکی منتشر کرده که پیروی از آنها برای مشتریان تمام بانک‌ها الزامی است و باعث سهولت و آسودگی خاطر در استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک می‌شود. مشتریانی که در انجام عملیات انتقال وجه کارتی، خرید شارژ، پرداخت قبض و انواع خریدهای اینترنتی، از طریق درگاه های بانکداری الکترونیک (اینترنت بانک، همبانک، تلفن بانک، همراه بانک) با خطا مواجه شده‌اند، جهت راهنمایی می توانند موارد زیر را بخوانند.

خطاهای متداول مشتریان در بانکداری الکترونیک

در انجام عملیات انتقال وجه کارتی، خرید شارژ، پرداخت قبض و انواع خریدهای اینترنتی، از طریق درگاه‌های بانکداری نوین (اینترنت بانک، همبانک، تلفن بانک، همراه بانک) بیشترین خطایی که از سوی مشتریان رخ می‌دهد، ورود نادرست اطلاعات می باشد که مهمترین علل این خطا موارد ذیل می‌باشد.

 – شماره کارت نادرست وارد شده است.

– رمز دوم کارت (خرید اینترنتی) نادرست وارد شده است.

– تاریخ انقضا نادرست وارد شده است.

مثلا در سیستم همبانک تاریخ انقضا کارت می‌بایست بصورت یک عدد چهار رقمی که شامل سال انقضا و ماه انقضا کارت است وارد شود. مانند ۹۵۰۵، ۹۴۱۱

سرویس اینترنتی کارت غیر فعال می‌باشد

اگر مشتری رمز دوم کارت (خرید اینترنتی) را بیش از سه مرتبه اشتباه وارد کند این سرویس غیر فعال می‌شود. در این صورت اگر مشتری رمز دوم کارت خود را با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود تغییر دهد، همزمان با این کار سرویس اینترنتی کارت هم فعال می‌شود.

رمز اول و دوم کارت‌های بانکی

کارت‌های بانکی که در اختیار شماست دارای دو رمز است.

رمز اول کارت

برای دریافت وجه و یا خرید از پایانه‌های فروش (دستگاه کارتخوان) در سراسر کشور استفاده می‌شود. رمز اول کارت عددی چهار رقمی است که هنگام صدور کارت به مشتری تحویل داده می‌شود و از طریق دستگاه خود پرداز قابل تغییر است.

رمز دوم کارت (رمز خرید اینترنتی)

این رمز جهت انتقال وجه کارت به کارت، پرداخت قبوض، خرید شارژ تلفن همراه و هر نوع خرید اینترنتی، استفاده می‌شود. رمز دوم کارت عددی ۵ تا ۱۲ رقمی است که از طریق دستگاه‎‌های خودپرداز قابل دریافت و تغییر است.

تازه‌ها

تازه‌ها

جشنواره ضیافت آغاز شد

جشنواره ضیافت آغاز شد! بازگشت هیجان و شادی به باشگاه مشتریان بانک ایران زمین  آغاز پنجمین دوره باشگاه مشتریان بانک ایران زمین  زمان شروع محاسبه

ادامه مطلب »