اتوماسیون بانکداری

اتوماسیون در بانکداری الکترونیک و تحول در خدمات مالی

اتوماسیون یک عنصر مهم در عصر دیجیتال است. هیچ مشاغل یا موسساتی نمی توانند بدون اتوماسیون به طور کارآمد فعالیت کنند. این فناوری های جدید که توسط هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و اشکال مختلف فرآیند رباتیک، هدایت می شوند، سال به سال بهبود یافته اند. از این رو بانک ها برای بقا و داشتن مزایای رقابتی به آنها نیاز مبرمی خواهند داشت.

بسیاری از خدمات مالی می توانند کاملاً خودکار باشند. خدماتی از قبیل پرداخت وجه نقد ، مدیریت درآمد ، تجارت مالی و عملیات عمومی پرداخت برخی از این خدمات هستند.

بسیاری از بانک ها و شرکت های مالی ادغام فرآیند تحول دیجیتال را آغاز کرده اند و اتوماسیون نقشی اساسی در فشار دادن این تلاش ها دارد.

در این مقاله، برخی از زمینه های اجرایی اتوماسیون برای بانک ها بیان شده است…

۵ فعالیتی که بانک ها خودکار می کنند:

تجارت مالی:

فناوری بلاکچین با انجام معاملات مستقیم بین طرف های مربوطه بدون واسطه و با اطلاعات دیجیتالی ، کل روند مالی تجارت را کارآمدتر و سریعتر می کند. با استفاده از بلاکچین ، طرفین می توانند قراردادهای هوشمند خود را که به طور خودکار اقدام تجاری را آغاز می کنند، به مرحله انجام برسانند. این امر اجازه می دهد تا روندهای مالی تجارت، به طور چشمگیری ساده شود ، در نتیجه هزینه ها کاهش می یابد و سرعت معاملات افزایش می یابد.

انطباق:

اکوسیستم بانکی باید از بسیاری از قوانین و مقررات پیروی کند. اغلب اوقات حفظ و مدیریت مسائل مربوط به انطباق هر مشتری دشوار می شود. در اینجا استفاده از اتوماسیون می تواند با به عهده گرفتن وظایف یکنواخت، بهره وری را افزایش دهد.

انطباق با KYC:

برای ایجاد حساب بانکی و ایجاد صحت مشتری و معاملات موجود ، KYC اجباری شده است. بررسی دقیق مشتری برای KYC زمان زیادی می برد. این موضوع اغلب دست و پا گیر و خسته کننده است. با اتوماسیون، بانک ها اکنون قادر به از بین بردن مداخلات انسانی در انطباق با KYC هستند. به لطف اتوماسیون، KYC اکنون فرایندی کاملاً ساده و بدون خطا است که به حداقل نیروی کار نیاز دارد.

کشف تقلب:

نوآوری ها و پیشرفت های فنی نیز چالش های جدیدی به وجود آورده است. با افزایش معاملات، تعداد کلاهبرداری ها نیز افزایش می یابد. این موضوع به مرحله ای رسیده است که تأیید دستی هر معامله برای کشف تقلب توسط بانک یا موسسه مالی غیرممکن است. با اتوماسیون، بانک ها می توانند تقلب های احتمالی را به طور خودکار به بخش های مربوطه ارائه دهند. این امر امنیت و کارآیی بانک را نسبت به قبل بیشتر کرده است.

پردازش کارت اعتباری:

هر یک از ما، مراحل زیادی برای درخواست کارت اعتباری طی کرده ایم و می دانیم این فرآیند، اغلب پیچیده و خسته کننده است. با استفاده از اتوماسیون، بانک ها می توانند احراز هویت کارت اعتباری را خیلی سریعتر انجام داده و به سرعت کارت را به مشتری برسانند.